Telefon:

608 614 752
Adres:

NZOZ "Zamłynie"

ul. Klonowica 10/12,

gabinet 25 i 26
(I piętro)

26-600 Radom
Grzegorz Nyc - praktyka lekarska
nyc for english speaking patients

NPR

Naturalne Planowanie Rodziny
czyli…
ekologiczne planowanie lub unikanie poczęcia

jest nie tylko alternatywą dla antykoncepcji ale też stylem życia. Wzbudza zainteresowanie osób poszukujących ekologicznych sposobów regulacji poczęć, które byłyby nieszkodliwe dla zdrowia, nie zaburzały przebiegu aktu seksualnego, nie naruszały jego intymności i nie budziły problemów moralnych.

Metoda objawowo-termiczna podwójnego sprawdzania została opracowana w latach 70 przez specjalistów ginekologów – dr Anne Flynn i prof. Johna Kelly’ego w Wielkiej Brytanii. Polega na zaobserwowaniu co najmniej dwóch wskaźników w celu wyznaczenia początku i końca fazy płodności w cyklu miesiączkowym kobiety. Pozwala podjąć współżycie w okresie niepłodnym, gdy para małżeńska nie planuje poczęcia, lub zwiększyć szanse na poczęcie, przez wyznaczenie dni najbardziej płodnych.

Z zalet należy wymienić całkowite bezpieczeństwo, zadowalającą skuteczność oraz brak związku z aktywnością seksualną w zakresie czynności bezpośrednio poprzedzających stosunek płciowy. Do trudności należy konieczność ścisłego przestrzegania okresowej abstynencji.

Obserwacje cykli są wyjątkowo pomocne przy diagnozowaniu niepłodności. Zapis obserwacji cykli pozwala rozpoznać szereg przyczyn niepłodności, jak: niedomoga lutealna, zespół LUF, nieprawidłowy śluz szyjkowy, podejrzewać niedoczynność tarczycy.

W Radomiu fachowe przeszkolenie z Creighton Model System (więcej o modelu tutaj: http://www.fccp.pl/model-creighton) prowadzą:

Pani Katarzyna Kaszo-Stanik, tel: 510-052-049; e-mail:navia1@o2.pl

Pani Anna Ostatek, tel: 604-423-314; e-mail:annakj@op.pl

Można także konsultować się w:

Poradni Naturalnego Planowania Rodziny

Poradnia Naturalnego Planowania Rodziny jest otwarta dla wszystkich, niezależnie
od wieku, wyznania i światopoglądu. Konsultacje udzielane są bezpłatnie. Można umówić się telefonicznie, tel. 48 340 62 35 lub 600-211-366. Poradnia znajduje się w Radomiu przy ul. Malczewskiego 1, I piętro, pokój 1/B4

Czynna 4. piątek miesiąca w godz. 14.00 - 16.00 z wyjątkiem świąt, miesięcy: lipca i sierpnia (w lipcu i sierpniu można konsultować się przy ul. Sienkiewicza 13, w każdą sobotę w godzinach 10:00–12:00, w sali konferencyjnej na I piętrze). 

Posiadam dyplom nauczyciela NPR metody objawowo-termicznej (tzw. metody angielskiej) i współpracuję ze specjalistami z ww. ośrodka.