Naturalne Planowanie Rodziny

czyli… ekologiczne planowanie lub unikanie poczęcia

jest nie tylko alternatywą dla antykoncepcji ale też stylem życia. Wzbudza zainteresowanie osób poszukujących ekologicznych sposobów regulacji poczęć, które byłyby nieszkodliwe dla zdrowia, nie zaburzały przebiegu aktu seksualnego, nie naruszały jego intymności i nie budziły problemów moralnych.

Metoda objawowo-termiczna podwójnego sprawdzania została opracowana w latach 70 przez specjalistów ginekologów – dr Anne Flynn i prof. Johna Kelly’ego w Wielkiej Brytanii. Polega na zaobserwowaniu co najmniej dwóch wskaźników w celu wyznaczenia początku i końca fazy płodności w cyklu miesiączkowym kobiety. Pozwala podjąć współżycie w okresie niepłodnym, gdy para małżeńska nie planuje poczęcia, lub zwiększyć szanse na poczęcie, przez wyznaczenie dni najbardziej płodnych.

Z zalet należy wymienić całkowite bezpieczeństwo, zadowalającą skuteczność oraz brak związku z aktywnością seksualną w zakresie czynności bezpośrednio poprzedzających stosunek płciowy. Do trudności należy konieczność ścisłego przestrzegania okresowej abstynencji.

Obserwacje cykli są wyjątkowo pomocne przy diagnozowaniu niepłodności. Zapis obserwacji cykli pozwala rozpoznać szereg przyczyn niepłodności, jak: niedomoga lutealna, zespół LUF, nieprawidłowy śluz szyjkowy, podejrzewać niedoczynność tarczycy.

W Radomiu fachowe przeszkolenie z Creighton Model System (więcej o modelu tutaj: http://www.fccp.pl/model-creighton) prowadzą:

Pani Anna Ostatek, tel: 604 423 314; www. e-mail: anna@plodnoscradom.pl

Pani Katarzyna Kaszo-Stanik, tel: 510 052 049; e-mail: navia1@o2.pl

Można także konsultować się w:

Poradni Naturalnego Planowania Rodziny

Poradnia Naturalnego Planowania Rodziny jest otwarta dla wszystkich, niezależnie od wieku, wyznania i światopoglądu. Świadczy usługi nauki metod rozpoznawania płodności, pomoc w problemach związanych z zaburzeniami płodności oraz innych sytuacjach ginekologicznych w ramach promocji zdrowia prokreacyjnego. Można umówić się telefonicznie u Pani położnej mgr Bożeny Rus, tel: 600-211-366. Poradnia znajduje się w Radomiu przy ul. Malczewskiego 1, I piętro, pokój 1/B4 http://www.dr.radom.opoka.org.pl/index.php/naturalne-planowanie-rodziny/poradnia-npr-w-radomiu

Posiadam dyplom nauczyciela NPR metody objawowo-termicznej (tzw. metody angielskiej) i współpracuję z ww. poradnią.

Kolejna propozycja:

osobisty komputer cyklu, oparty o metodę termiczną ścisłą: